İcadMac Cad Dwg Çözümü

iCADMac, MACOS X için DWG formatındaki çizim dosyalarını AutoCAD v. 2019’a kadar okuyan ve yazan kullanıcı dostu 2D / 3D CAD yazılımıdır. AutoCAD ile yüksek düzeyde uyumluluk sayesinde kullanımı kolaydır v.Ekonomik lisanslama çözümleri elde etmek için çok daha az para ödersiniz. Bu özellikler sayesine kalite ve uygunluktan ödün vermeden, teknik dokümantasyon tasarlama, gözden geçirme ve oluşturma için düşük maliyetli CAD programı arayanlar için ideal seçimdir.

iCADMac, 2B tasarım ve 3B modelleme, tanıdık bir arayüz ve dünya çapında en yaygın kullanılan tasarım formatı ile uyumluluk içinde ,birçok özellik ve araç sunan Sürekli Lisanslı (KİRALAMA YOK) eksiksiz bir DWG CAD paketidir.


Projelerinizi yönetmek, diğer tasarımcılarla işbirliği yapmak ve ekibinizin tüm üyeleriyle veri alışverişinde bulunmak artık sorun değil.

Tanıtım İndir
Inside iCADMac by Ralph Grabowski

Neden iCADMac ?

Kullanıcı dostu: Kullanıcıya özel uyarlanabilir kullanıcı arabirimi.

Ekonomik ve bir bütün halinde : iCADMac rakipleriyle benzer özelliklere sahiptir.Ancak rakiplerine göre çok daha uygun bir fiyata temin edebilmektesiniz.

30 GÜN ÜCRETSİZ : Lisansı edinmeen önce iCADMac’ i test edin ve diğerleriyle kıyaslayın.

ÜCRETSİZ güncelemeler : Lisanlı sürüm için tüm güncellemeler ücretsizdir.

Save

iCare servisi iCADMac için Abonelik Hizmetleri mevcut.Direkt teknik yardım ve güncellemelere olduğu gibi tüm yeni sürümlere erişim hizmeti. Kullanıcı portaline sınırsız erişim hakkı. Online Helpdesk hizmeti.
Yıllar içerisinde edinilmiş deneyimlerimizin sonucunda progeCAD yazılımı markalaşarak dünya çapında 250.000 den fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

Projelerinizi heryerden takip edin!

Gönder ve düzenle DWG dosyalarınızı iCADMac’den iPad™’nize ÜCRETSİZ gönderebilir ve düzenleyebilirsiniz. Tek bir tıkla tekrardan iPad™’ nizden  iCADMac’ nize transfer edebilirsiniz.
DWG dosyalarınızı
Mac’ inizden iPad’ inize görselleştirmek için PDF formatında optimizeli ve korumalı olarak gönderebilirsiniz.
PDF içerisindeki çizimlerinizi açıklamalarıyla birlikte iCADMac içerisindeki ücretsiz PDFtoDWG özelliği ile DWG formatına dönüştürebilirsiniz.

Teknik Döküman

iCADMac 2021’deki Ana Gelişmeler

 • 2021 DWG desteği
 •  El Capitan’dan en son High Sierra’ya MAC OS X Desteği
 • Kullanıcı Arayüzü Tasarımı , yazılım kullanımını kolaylaştırmak için optimize edilmiştir.
 • Geliştirilmiş Menüler daha etkili çalışmanızı sağlamak için, daha fazla ve işlevsel bağlamsal menüler aracılığıyla zaman tasarrufu sağlar.
 • İki kullanıcı arayüzü teması. Klasik açık gri tema ve yeni “Dark 2021” teması, menülerin vektör simgeleri sayesinde yüksek çözünürlüklü (4k) grafik aygıtları için ideal
 • Kalıcı lisans (Yıllık Ödeme Yok!)
 • -Nesnelerin yeni renkli vurgulanmasıGeliştirilmiş önizleme vurgulama ve seçim vurgulama sunar.
  Nesnelerin üzerine geldiğinizde (önizleme vurgulayarak) veya seçtiğinizde (seçim vurgulayarak) vurgulanır. Seçimi tıklamadan veya doğrulamadan önce hangi varlıkları doğrudan görsel geri bildirimle seçeceğinizi belirlemenize yardımcı olur.

 

 • -Katman yöneticisi paleti (layer manager palette) ve iletişim kutusu;Katman iletişim kutusu yeniden tasarlandı ve artık bir palet olarak sunuluyor.Yeni katman yöneticisi yeniden boyutlandırılabilir ve ekran yanında duran veya sabitlenebilen bir palet olarak kullanılabilir.
  Katmanlara ve katman durumları, katman önizleme veya katmanı izole et gibi birçok ilgili özelliğe hızlı erişim sağlayabilirsiniz.Yeni LayerDialog komutu, Katman yöneticisi paleti ile değiştirilen eski katman yöneticisi iletişim kutusunu açar.-Autocad 2021 ile tam uyuyumluluk;En yeni .dwg dosya formatı ile tam uyumluluk sunar.
  iCadMac ana formatı olarak en yeni .dwg formatını kullanıyor ve bu da Autocad ve MicroStation gibi diğer Cad yazılımlarıyla dosya paylaşmayı kolaylaştırıyor.
  Önceki sürümde, en son .dwg formatında kaydedilmiş çizimleri okuma ve değiştirme olanağı sunuyorduk. Şimdi bu format aynı zamanda çizimlerinizi kaydetmek için varsayılan format haline getirmeyi sunuyor.
  Ayrıca çizimleri .dwg formatının önceki sürümlerine kaydedebilirsiniz. Program aynı zamanda .dxf,.dwf,.dwt,.dws,.dgn uzantılarını da destekler.-Veri çıkarma sihirbazı;Veri çıkarma sihirbazı, bir dizi nesne veya blok belirlemenize, özellik ve öznitelik bilgilerini çıkarmanıza olanak tanır. Sonucu çizimdeki bir tabloda görüntüleyebilir veya çalışma arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz harici bir dosyaya kaydedebilirsiniz.
  ExtractData komutu Veri çıkarma sihirbazını açar.

  -İlişkisel dizi;

  İlişkilendirilebilir bir dizinin nesneleri ilişkilerini korur. İlişkilendirilmiş desenler, desendeki tek tek ögeleri değiştirmek yerine bunları bütünüyle değiştirmenize izin verir.

  -Model komutu; ilişkisel doğrusal, dairesel ve yol paternlerini oluşturmanıza izin verecek şekilde genişletildi.

  -Yeni EditPatern komutu; ilişkili desenlerin şeklini ve görünümünü değiştirmenize olanak tanır.Ayrıca, belirli EntityGrips ve özellikler paletini kullanarak ilişkili desenleri düzenleyebilirsiniz.

  -Taramaları yeniden şekillendirme;

  İlişkili olmayan taramaları kavrama noktalarını kullanarak yeniden şekillendirin. Tarama ve sınır arasındaki bağlantıyı devredışı bıraknırsanız, tarama kavrama noktalarını kullanarak yeni bir sınır yapılandırmasına göre tarama şeklini doğrudan değiştirebilirsiniz.İlişkili olmayan bir tarama ögesi üzerindeki bir kavrama noktasının üzerine gelindiğinde, belirtilen kavrama noktası türüne göre düzenleme seçeneklerinin bulunduğu bir menü görüntülenir.

 

 -Light Grey (Açık Gri) menü teması için 4K simgeler;

HD ekranlar içi geliştirilmiş destek sağlar. iCadMac’ te varsayılan koyu tema kullanılabilir veya UI teması komutu temasıyla açık renk temaya geçiş yapabilirisiniz. Açık renk teması artık yepyeni 4K vektör simgeleriyle yüksek çözünürlüklü ekranları destekliyor.

-Lasso seçimi;

Objelerin etrafına bir lasso çizerek objeleri seçin.
-Geçiş yapma seçimi;
Shift + boşluk tuşunu kullanarak seçimler arasında, nesneler arasında geçiş yapmak, diğer nesnelere yakın veya diğer nesnelerin üstünde olan nesneleri seçmenizi kolaylaştırır.

 

Yeni 3D Özellikler

-PolySolid;

Komut, duvar şeklinde 3 boyutlu katılar oluşturur. PolySolid ile aynı çoklu çizgiler çizdiğiniz gibi sabit yükseklik ve genişlikte 3 boyutlu duvarlar oluşturabilirisiniz. Bu nedenle segmentler düz veya eğimli olabilir. PolySolids, noktalar seçilerek oluşturulabilir. Alternatif olarak çoklu çizgiler, yaylar veya çizgiler gibi mevcut 2 boyutlu çizgileri 3 boyutlu PolySolid objelerine dönüştürebilirsiniz.

-RollView komutları;

RollViewContinuous, 3 boyutlu alanda görünümü belirli bir pivot noktası etrafında sürekli hareketle döndürür.
RolViewFree, ruloyu sınırlandırmadan modelleri etkileşimli olarak 3 boyutlu alanda görüntülemenizi sağlar.
RollViewHorizontal, model görünümünü hayali bir dikey eksen etrafında sola ve sağa döndürür.
RollViewVertical, model görünümünü modelinize hayali bir yatay eksen etrafında yukarı ve aşağı eğer.
RollViewAutoTarget, RollVİew komutları için hedef noktasının nasıl algılandığını belirler.

-Push (itmek) ve Pull (çekmek) Komutları;

3 boyutlu katılarınız çok sezgisel bir şekilde oluşturun veya değiştirin. Push (itmek) ve Pull (çekmek) komutları, 2 boyutlu objeleri veya 3 boyutlu katı cismin bir yüzünü seçmenize ve bunları 3 boyuta çıkarmanıza veya direkt çizimden çıkarmanıza yardımcı olur. Yüzleri iterek veya çekerek 3 boyutlu katıları düzenleyebilirsiniz. Push ve Pull dikdörtgen, kapalı çoklu çizgi veya daire gibi kapalı alanları da 3 boyutlu bir katı cisim haline getirebilir ve herhangi bir kapalı alanı çıkarır. Alternatif olarak, yalnızca seçili objeleri itebilir ve çekebilirsiniz. Yaylar veya Spline’lar örgülü yüzeylere dönüştürülür.

-Katmanlar için yeni özellikler;

Katman yöneticisinde yeni bir seçenek olan Yeni görünüm penceresi dondurma, E-Tablolar üzerindeki tüm Görünüm Pencerelerinde başlangıçta dondurulmuş bir katman oluşturmanıza olanak tanır.
MergeLayer, bir veya daha fazla katmanı bir hedef katmanla birleştirir. Yeni katman yöneticisinde de bulunan Katmanı birleşir komutu, seçilen katmanların içeriğini başka bir katmanla birleştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, örneğin bir çizim aldığınızda ve katmanları projenizde beklendiği gibi basitleştirmek veya yeniden adlandırmak istediğinizde kullanılabilir.

Katman yöneticisi paletinde önceden tanımlanmış yeni katman grubu filtreleri;

Referans; dışardan referans verilen çizimlerin tüm katmanlarını gruplamanızı sağlar. Referans filtresi, çizime harici referanslar eklenirken otomatik olarak oluşturulur.
Görüntü alanları geçersiz kılmaları (viewport overriders); Emvcut düzen görünüm penceresinden özellik geçersiz kılmaları içeren tüm katmanları gruplamak için kullanılır.
Referans geçersiz kılmaları; katman özelliği geçersiz kılmaları içeren harici olarak referans verilen teknik resimlerin tüm katmanlarını gruplamak için kullanılır.

-STL içe aktarma;

STL dosyalarını 3 boyutlu olarak içeri aktarmanızı sağlar. STL formatı,3 boyutlu çizimleri paylaşmak ve özellikle 3 boyutlu baskı için yaygın kullanılır. Bu formatta dışa aktarmanın yanı sıra, iCadMac artık STL dosyalarını içe aktarabilme özelliğini sunuyor.

-Baskı iyileştirmeleri;

.Pdf dosyalarındaki katmanlar için iyileştirmeler yapıldı. PDF seçenekleri iletişim kutusunda bulunan “PDF dosyasında katmanları kullan” (PDF v1.5) seçeneği bir çizimin katmanlarına göre PDF dosyasında katmanlar oluşturmanıza olanak sağlar.
-Grafik alanında pencere baskı aralığı vurgulanır.

-Geliştirilmiş Batchprint komutu; birden çok çizimi tek bir PDF dosyasında gruplamanıza olanak tanır.

-Yazıcı özellik ayarları: Bu özellik, sonraki çıktılar için yeniden kullanılacak yazıcıya özgü özellik ayarlarını belirlemenizi sağlar. Böylece bilgisayarınızda kurulu yazıcıların ayarlarını geçersiz kılabilirsiniz. Yazıcı özelliği ayarlarını bir .pcx uzantısıyla yapılandırma dosyalarını kaydedebilirsiniz.
-Yerleşik yazıcılar için özel kağıt boyutları mevcuttur.(.pdf, .png, .jpg, .svg, .dwf)

-Çeşitli yeni komutlar;

Yeni NewDemiensionStyle komutu: Komut, belirli bir boyuttan yeni bir boyut stili oluşturur.
Yeni InsertBase komutu: Komut, bir çizim için ekleme temel noktasını belirler.
Tarama arka plan rengi: Ek seçenekler iletişim kutusunda yenidir:
-Çizgi rengi: Tarama çizgisinin rengini belirlemek için bu komutu kullanabilirsiniz.
-Arka plan rengi: Tarama arka plan rengini belirlemek için bu komutu kullanabilirsiniz.

-Yeni kurtarma çizim paleti (recovery drawing palette);

DrawingRecovery;

Beklenmedik sistem arızalarından sonra çizimleri kurtarmanıza izin vermek için Çizim kurtarma yöneticisi paletini görüntüler.

HideDrawingRecovery;

Çizim kurtarma yöneticisi paletini gizlemek için geliştirilmiş yeni bir komuttur.

-Yardımcı Program komutları (utility commands)

Durum çubuğundaki harici referansları yeniden yükle seçeneğini; durum çubuğunun bildirim alanı, harici olarak referans verilen bir çizimin değiştirildiğini ve yeniden yüklenmesi gerektiğini belirtmek için bir görüntüler. Sağ tıklama menüsünün seçenekleri referansları güncellemenize izin verir.

MirrorHatch; Mirror (ayna) ve Flip (çevir) komutlarını uyguladığınızda taramaların ve degrade dolguların yansıtılıp yansıtılmayacağını veya desen yönlerini koruyup korumayacağını belirleyen bir komuttur.
Geometrik merkez obje yakalama; kapalı bir polyline, düzlemsel 3 boyutlu Polyline, Spline, Region veya bir 3 boyutlu katı nesnenin düzlemsel yüzünün ağırlık merkezine yapıştırır.
3D fare için gelişmiş destek; SpaceMouse ile 3 boyutlu çalışmanın keyfini çıkarın. 3 boyutlu Connexion SDK’nın entegrasyonu, 3 boyutlu Connexion’un SpaceMouse cihaz serisiyle uyumluluğu arttırır.
LogFileOn, komut geçmişinin içeriğini bir günlük dosyasına (.log uzantısıyla) yazar. LogFileOff, LofFileon komutu tarafından açılan komut geçmişi günlük dosyasını kapatır.
SafetyOptions, kötü amaçlı yürütülebilir dosyalara karşı güvenlik kısıtlamalarını kontrol etmenize olanak tanır.

-Yeni kısayollar;

Cmd + Pg Up: Bir sonraki çalışma alanına (çalışma sayfası veya model) gider. (Cmd + Fn + Yukarı ok)
Cmd + Pg Down: Önceki çalışma alanına (çalışma sayfası veya model) gider. (Cmd + Fn +Aşağı ok)
Cmd + I: Bir komutun yürütülmesi sırasında mutlak ve göreceli koordinatlar arasında geçiş yapar.

-Seçenekler İletişim (Options dialog) kutusundaki Yeni ayarlar;

Taban açısı kılavuzu ekranı (Base angle guide display): Mevcut UCS’ye göre sıfır taban açısı boyunca bir kılavuz görüntüleyebilirsiniz. (Kullanıcı tercihleri > Çizim seçenekleri > Ekran > Polar kılavuzları)
Uygulama başlık çubuğunda tam yolu görüntüleyin (Display full path in app title bar) : Bu ayar, başlık çubuğunun etkin bir çizimin tam yolunu mu yoksa yalnızca adını mı görüntüleyeceğini kontrol etmenizi sağlar. (Sistem seçenekleri > Aç / Farklı kaydet > Dosyayı aç > Uygulama başlık çubuğunda tam yolu görüntüle)
Seçenekler iletişim kutusundaki işlenmiş obje pürüzsüzlüğü seçeneği: İşleme için eğimli yüzeylerin çözünürlüğünü belirlemenize olanak tanır.
Heads – up görüntüleme gecikme süresi: Bu ayar, nesneleri seçerken Heads-Up araç çubuğunun görüntüsünü kontrol etmenizi sağlar.
-Değiştirilmiş özellikler ve komutlar;
Alan yeni iletişim komutları (Field new dialogs): Nesne (Entity) seçeneği şunları yapmanızı sağlar:
Nesne özelliklerini metinde görüntüleyin,
Tablo hücrelerine formül alanları ekleyin,
Bir BlockAttribute’a blok yer tutucusu alanı ekleyin

RebuildField:

Komutu detaylandırmalar bağlam (context) menüsünde mevcuttur.
Döndür (rotate) komutu aşağıdaki seçenekleri içerir:
Bir referans açısı tanımlamak için nokta seçeneği sunar.Yeni bir açıya döndürülecek hayali bir çizgiyi tanımlamak için iki nokta belirtmeniz istenir.
Belirtilen varlıkların bir kopyasını veya birden çok kopyasını oluşturmak için Kopyala (copy) eçeneği sunar.
Kopyala (copy) komutunun Desen (pattern) seçeneği, doğrusal bir modelde belirli sayıda kopya oluşturmanıza olanak sağlar.İki yöntem mevcuttur:
Bir taban noktasından başlayarak, belirtilen yer değiştrimede kopya sayısını oluşturmanızı sağlar.
Sığdır (fit) seçeneğini kullanarak belirtilen yönde, belirtilen iki nokta arasında eşit aralıklarla kopya sayısı oluşturmanızı sağlar.

Offset; komutunun boşluk tipi seçeneği, offset çoklu çizgilerindeki potansiyel boşlukları doldurmak için boşluk tipini belirtir.

DimensionStyle; durum seçeneği(status option), tüm boyut sistemi değişkenlerinin geçerli değerlerini komut penceresinde görüntülemenizi sağlar.

Loft (tür) seçeneği; loft katmanındaki objenin katı mı yoksa yüzey mi olduğunu belirlemenizi sağlar.
Sweep; Bank seçeneği objenin belirtilen sweep yolu boyunca dönmesine izin verir.